dirty dancing’e 35 yıl sonra devam filmi geliyor

dirty dancing’e 35 yıl sonra devam filmi geliyor


hem de hip-hop temalı


Unutulmaz dans sahneleri ve akıllara kazınan müzikleriyle sinema tarihinin en sevilen romantik yapımlarından birine evrilen Dirty Dancing’in devam filmi için çalışmalar başladı.

35 yılın ardından Dirty Dancing’i tozlu rafların arasından çıkarıp tekrar gündeme getiren devam filminin yönetmenliğini 50/50, Long Shot ve Warm Bodies gibi filmlerle tanınan Jonathan Levine üstlenecek. Senaryoyu ise yine Levine ile beraber Elizabeth Chomko kaleme alacak. 87 yapımı Dirty Dancing’de filmin iki aşığı Johnny Castle’ı Patrick Swayze; Baby Houseman’i ise Jennifer Grey canlandırmıştı. Swayze 2009 yılında hayatını kaybettiği için Johnny ve Baby buluşmasını görecek olmamız imkansız olsa da devam filminde Jennifer Grey’in de rol alacağı açıklandı. Henüz isimleri belli olmasa da Grey ile beraber orijinal kadrodan birkaç isim daha yeni Dirty Dancing de yer alacakmış ayrıca.

Filmin 90’lı yıllarda geçeceği ve hip-hop temasında olacağı kulağımıza gelen bilgiler arasında fakat hikayeye dair şimdilik bir bilgi yok. Proje için çalışmaların sene sonuna doğru başlaması bekleniyor. Vizyon tarihi ise şimdilik 2024 yılını işaret ediyor. Orijinal Dirty Dancing’i hatırlamak isteyenler için aşağı bir adet fragman bıraktık.