jude law ve alicia vikander’li dönem draması firebrand’in çekimleri başladı

jude law ve alicia vikander’li dönem draması firebrand’in çekimleri başladı


tudor tudoroğlu


Tudor hanedanının deli hükümdarı Kral VIII. Henry’ye odaklanan Firebrand isimli gerilim filminin çekimleri bugün başladı. Filmde başrolleri Jude Law ile Alicia Vikander paylaşıyor.

Kendisine erkek evlat doğurmadığı gerekçesiyle iki eşini idam ettiren ve toplamda altı defa evlilik yapan İngiltere kralı VIII. Henry’nin son eşi Kraliçe Catherine Parr ile ilişkisini gerilim türünde beyaz perdeye taşıyacak filmin yönetmen koltuğunda Brazilyalı yönetmen Karim Aïnouz oturuyor. Senaryo ise Killing Eve yazarlarından Jessica Ashworth ile Henrietta Ashworth’e emanet.

VIII. Henry’i Jude Law’ın canlandıracağı filmde Catherine Parr rolü için başta Michelle Williams ile anlaşılmıştı. Sıkışık çekim takviminden dolayı projeden ayrılan Williams’ın boşluğunu Parr rolüyle Alicia Vikander dolduracak. Filmde Law ve Vikander ikilisiyle beraber rol alacak isimler arasında Erin Doherty, Simon Russell Beale, Sam Riley, Eddie Marsan, Ruby Bentall, Bryony Hannah, Maia Jemmett, Patsy Ferran ve Junia Rees gibi oyuncular yer alıyor.

Sinema ve televizyonda daha önce birçok kez işlenen bu konuyu farklı bir bakış açısıyla anlatacak Firebrand için meraklandık açıkçası. Filmin vizyon tarihi şimdilik belirsiz.