léa seydoux ve george mackay, distopik bir dünyada geçen bir romantik film için buluşuyor

léa seydoux ve george mackay, distopik bir dünyada geçen bir romantik film için buluşuyor


the beast


Nocturama, Saint Laurent ve Coma gibi filmleriyle tanınan Fransız yönetmen Bertrand Bonello, kariyerinin en büyük işi olacağı konuşulan The Beast isimli yeni filmi için çalışmalara başladı. Projenin büyüklüğü ise başrolleri paylaşan isimlerden birazcık belli oluyor gibi: Léa Seydoux ve George MacKay.

Distopik bir dünyada romantik bir hikayeye yer verileceği belirtilen The Beast – ya da orijinal adıyla La Bête-, duyguların insanlar için bir tehdit unsuru sayıldığı bir yakın gelecekte geçecek. Gabrielle isimli bir kadın, DNA’sını arıtmak için kendisini geçmiş zamana götürüp güçlü duygularından kurtulmasını sağlayan mekanik bir işleme girmeye karar verir. Bu sırada Gabrielle, tehlikeli görünmesine rağmen uzun zamandır tanıyormuş gibi hissettiği Louis isimli bir adamla tanışıp güçlü bağlar kurmaya başlar.

The Beast’te Gabrielle’i şu sıralar Crimes of the Future ile de sık sık andığımız Léa Seydoux, Louis’i ise 1917 ve Captain Fantastic gibi filmlerden tanıdığımız George MacKay canlandıracak. Filmin senaryosunu ise yönetmen koltuğunda da oturan Bertrand Bonello kaleme alacak.

The Beast için şimdilik bir vizyon tarihi belirtilmemiş.