succession’dan jeremy strong’un yeni dizi projesi belli oldu

succession’dan jeremy strong’un yeni dizi projesi belli oldu


jeremy strong ile havacılık 101 dersi


Uzun yıllar geçse de unutamayacağımız karakterlerden birine dönüşen Kendall Roy’a hayat veren Jeremy Strong’un başrolünü üstleneceği bir yeni dizi projesi duyuruldu.

Henüz ismi belli olmayan işbu mini dizi, ABD’li hava şirketi Boeing’in birkaç sene önce büyük tartışmalara sebep olan 737 Max modelinin arkasındaki hikayeyi anlatacak. 2018 yılında ilk defa resmi olarak hizmete açılan 737 Max, birkaç ay arayla yaşanan iki korkunç kazada toplam 346 insanın ölümüne yol açmıştı. 737 Max’in perde arkasında ise insan hayatının hiçe sayıldığı olayların yaşandığı gündeme gelmişti. Bu olaylar ve 737 Max’in hikayesi Şubat ayında Netflix’te yayınlanan Downfall: The Case Against Boeing’e konu olmuştu. Şimdi ise aynı hikayenin dramatik versiyonu için çalışmaların başladığı açıklandı.

Strong’un idari yapımcı olarak da katkıda bulunacağı dizinin senaryosunu Argo, Batman v Superman: Dawn of Justice ve Justice League gibi filmlerin Oscar ödüllü senaristi Chris Terrio kaleme alacak. Brad Pitt’in kurucuları arasında yer aldığı Plan B ve Amazon Studios yapımcılığında hayata geçirilen proje, Prime Video platformunda yayınlanacak. Dizinin yayın tarihi ve oyuncu kadrosu ile ilgili şimdilik bir detay bulunmuyor.