yeni kasabian albümü için tarih verildi: 5 ağustos

yeni kasabian albümü için tarih verildi: 5 ağustos


tekli de geldi


Leicester’ın taşını toprağını, ırmağının akışını sevdiren indie rock dörtlüsü Kasabian, 2017 çıkışlı For Crying Out Loud’ı takiben gelecek yeni albümünü nihayet duyurdu. The Alchemist’s Euphoria, 5 Ağustos’ta geliyor!

Hatırlayanlar vardır; 2020 ortalarında -o zamanlar grubun frontman’i olan- Tom Meighan’ın nişanlısına şiddet uyguladığı haberleri müzik dünyasının gündemine oturmuştu. Meighan’ı hiç düşünmeden kapı dışarı eden grup üyelerinin gelecek planları bizim için bir merak konusuydu açıkçası. 2021 sonbaharında ise Serge Pizzorno’nun Kasabian’da dümene geçtiğini ve grubun turne üyesi Tim Carter’ın gitarda ve back vocal’lerde tam zamanlı Kasabian çalışanı olduğunu ALYGATYR isimli bir tekli eşliğinde öğrenmiştik.

Ekim ayında paylaşılan ALYGATYR’ın ardından yeni Kasabian teklisi SCRIPTVRE, grubun yeni albümü The Alchemist’s Euphoria’nın duyurusu eşliğinde bugün yayınlandı. Columbia Records etiketiyle yayınlanacak yeni albümün şarkı listesine dair şimdilik bir bilgimiz yok. Albümün kapak görseli ise yukarıdaki şekilde.

The Alchemist’s Euphoria için 5 Ağustos’u takvimlere kazıdık. Yeni şarkı SCRIPTVRE’ı Rawtape yönetmenliğinde çekilen müzik videosu ile hemen aşağıdan dinleyebilirsiniz.

Advertisement