american gigolo’nun televizyon uyarlamasına çok yakınız

american gigolo’nun televizyon uyarlamasına çok yakınız


ilk fragman düştü


Taxi Driver, Raging Bull ve Affliction gibi filmlerin senaristi Paul Schrader’ın hem senaryosunu yazdığı hem de yönetmenliğini üstlendiği 1980 yapımı American Gigolo’nun televizyon uyarlaması için birkaç sene evvel çalışmalar başlamıştı. Showtime’da yayınlanacak bu uyarlamaya artık çok yakınız. Diziden ilk fragman bugün paylaşıldı.

80’ler Los Angeles’ında orta yaşlı ve yüksek mevkili kadınlara hizmet veren bir jigoloyken, kendisini bir anda suç unsurları içeren bir olaylar dizisinin ortasında bulan Julian Kaye’in öyküsünü anlatan filmin başrolünde usta aktör Richard Gere’ı izlemiştik. The Walking Dead, The Wolf of Wall Street, Baby Driver ve The Punisher gibi yapımlarla tanıdığımız Jon Bernthal’ın başrolü üstleneceği American Gigolo’nun aynı isimli televizyon uyarlaması ise 18 yıl sonra hapishaneden salıverilen Julian Kaye’in seks işçiliğine geri dönüşüne ve hayatını, ilişkilerini tekrar yoluna koymaya çalışmasına odaklanacak ve günümüz Los Angeles’ında geçecek.

American Gigolo’nun başında 2014 yılından beri projeyi hayata geçirmek için uğraşan prodüktör Jerry Bruckheimer ile bir diğer Showtime dizisi Ray Donovan’da da görev alan David Bar Katz duruyor. Jon Bernthal ile beraber dizinin oyuncu kadrosunda yer alan isimlerse Gretchen Mol, Gabriel LaBelle, Lizzie Brocheré, Leland Orser, Rosie O’Donnell, Alex Fernandez ve Laura Ligouri gibilerinden oluşuyor.

American Gigolo’nun yayın tarihi şimdilik belirsiz. Dizinin ilk fragmanı için buyurunuz.