dark yaratıcılarının yine aklımızı alacağı yeni dizisi 1899’dan ilk uzun fragman

dark yaratıcılarının yine aklımızı alacağı yeni dizisi 1899’dan ilk uzun fragman


beyinler yanmaya hazır


Zaman paradoksu içinde hapsolan karakterlerin yaşadığı enteresan olaylar örgüsüyle kafaları allak bullak eden Almanya yapımı Dark’ın yaratıcılarından yine beyin yakma garantili bir Netflix dizisi geliyor. 1899 isimli diziden ilk fragman dün gece gerçekleşen Geeked Week etkinliğinde yayınlandı.

19. yüzyılın sonunda bir göçmen gemisiyle Londra’dan batıya doğru yola çıkıp New York’a giden yolcuların her birinin ilginç hikayeleri etrafında dolaşacak 1899’da Avrupa’nın farklı noktalarından yeni bir hayata başlama umuduyla bu gemiye binen insanların okyanusun ortasında başıboş bırakılmış halde başka bir göçmen gemisiyle karşılaşmaları, yolculuğun kırılma noktası olacak. Dizinin başında yine Dark’ta olduğu gibi Baran bo Odar ile Jantje Friese ikilisi duruyor. Yakın zamanda Deadline’a röportaj veren ikili, 1899’nın Dark gibi görünse de daha farklı bir yol izleyeceğini şu sözlerle belirtmişti: “Kendimizi tekrarlamak istemiyoruz, bunu yapmak hiç hoşumuza gitmez. Fakat 1899, izleyiciler için çözmesi eğlenceli bir bulmaca gibi olacak.”

1899’nın sekiz bölümlük ilk sezonunun tüm bölümlerinde bo Odar kamera arkasına geçmiş. Dark’tan birkaç tanıdık simanın da bulunduğu oyuncu kadrosu ise şu isimlerden oluşuyor: Emily Beecham, Andreas Pietschmann, Maciej Musial, Anton Lesser, Lucas Lynggaard Tønnesen, Rosalie Craig, Clara Rosager, Maria Erwolter, Yann Gael, Mathilde Ollivier, José Pimentão ve Isabella Wei.

1899 için şimdilik bir yayın tarihi belirtilmemiş fakat dizinin 2022’nin ilerleyen aylarında Netflix kataloğunda yerini alması bekleniyor. Bahsi geçen fragman için aşağı alabiliriz.