kid cudi’den yıldız kadrolu bir animasyon serisi yolda

kid cudi’den yıldız kadrolu bir animasyon serisi yolda


entergalactic


Müzik dünyasındaki hünerlerinin yanı sıra son yıllarda Don’t Look Up, X, Westworld ve We Are Who We Are gibi yapımlarda rol almasıyla oyunculuğundaki marifetlerini de gözler önüne seren Scott Mescudi aka Kid Cudi, yapımcısı ve yaratıcısı olduğu Entergalactic isimli animasyon serisini ilk defa meraklılarının karşısına çıkardı.

Mescudi’nin bu sene içinde yayınlanacak yeni albümüyle aynı taşıyan ve albümle bağlantılı olacağı belirtilen Entergalactic, Jabari isimli genç bir rap sanatçısının New York’ta hayallerinin peşinde koştururken aynı zamanda aşk ve başarı arasındaki dengeyi tutturma çabasını izleyicilere aktaracak. Kid Cudi’nin Jabari’yi seslendirerek bizzat seslendirme kadrosunda da başrolü üstlendiği seriye sesleriyle katkıda bulunacak diğer isimler de yıldızlar geçidi gibi: Timothée Chalamet, Jessica Williams, Ty Dolla $ign, Laura Harrier, Vanessa Hudgens, Christopher Abbott, 070 Shake, Teyana Taylor, Jaden Smith, Keith David, Arturo Castro ve Macaulay Culkin.

Görsel estetiğiyle Spider-Man: Into the Spider-Verse evreninden fırlamış gibi duran animasyon serisinin senaryosunu Mescudi ile birlikte Ian Edelman ve Maurice Williams gibi isimler yazıyor. Yönetmen koltuğu ise şimdilik ismi belli olmayan Ghostbusters animasyonunda da görev alacağı duyurulan Fletcher Moules’e emanet edilmiş.

Entergalactic’in yayın tarihi şimdilik belirsiz. Dizinin aynı isimli albümle eş zamanlı olarak önümüzdeki sonbaharda Netflix kütüphanesinde yer alması bekleniyor. Kısa bir bakış atma şansı bulduğumuz ilk fragman ise aşağıda.