dune: part two’nun gösterim tarihi ertelendi

dune: part two’nun gösterim tarihi ertelendi


17 kasım 2023


Ekim ayında vizyona giren Dune: Part One’a hayranlığımız hala taptaze ve devam filmi Dune: Part Two’yu heyecan içinde beklememiz için bir dolu sebep var. Bugün gelen bir duyuru ise heyecanlı bekleyişimizi yaklaşık bir ay daha uzatmamız gerektiği yönünde.

Halihazırda yıldızlarla dolu oyuncu kadrosuna daha fazla yıldız eklemeye devam eden filmin vizyon tarihi daha önce 20 Ekim 2023 olarak açıklanmıştı. Bugün ise yeni vizyon tarihinin 17 Kasım 2023 olacağı duyuruldu. Ertelemenin sebebine dair ne Warner Bros.’tan ne de yapım ekibinden bir açıklama yapılmış değil.

Dune külliyatının ilk kitabının ikinci yarısını işleyecek Dune: Part Two’nun oyuncu kadrosunda ilk filmde de yer alan Timothée Chalamet, Rebecca Ferguson, Zendaya, Stellan Skarsgård, Javier Bardem ve Josh Brolin gibi isimlere ek olarak Léa Seydoux, Florence Pugh, Austin Butler ve Christopher Walken da bulunuyor. Denis Villeneuve’ün yine hem yönetmenliğini hem de senaryosunu üstlendiği Dune: Part Two’nun çekimleri önümüzdeki sonbahar aylarında başlayacak.

Yeni vizyon tarihi hafiften hafiften bir içimizi burkmuş olsa da heyecanımızı kesmiyor. “Bir aycık” daha bekleriz. Öte yandan, böylelikle Dune: Part Two, The Hunger Games’in yine 17 Kasım 2023’te vizyona girecek devam filmi The Hunger Games: The Ballad of Songbirds and Snakes’e rakip olmuş olacak. İşin ilginç tarafı Euphoria’nın iki yıldızı Zendaya ve Hunter Schafer’ın rol aldığı iki farklı film aynı gün vizyona girmiş olacak. Bizim tarafımız belli tabii. Beklemedeyiz.