guillermo del toro’nun pinokyo animasyonundan taptaze bir fragman

guillermo del toro’nun pinokyo animasyonundan taptaze bir fragman


gönder gelsin netflix


Meksika’nın sinema dünyasına velinimeti Guillermo del Toro’nun senelerdir hayalini kurduğu Pinokyo uyarlamasına artık çok yakınız. Netflix çatısı altında gösterime girmeye hazırlanan filmden taptaze bir fragman geldi.

Stop-motion ve müzikal türlerinde karşımıza çıkacak Pinocchio, klasik eserin önceki uyarlamalarından biraz daha farklı bir konumda duracak. 1930’ların İtalya’sında, faşizmin Mussolini önderliğinde yükseldiği yıllarda geçecek film, kavrayamadığı bir dünyada kaybolan Pinocchio’nun peşinden dolaşacak. Karakterimiz, çıktığı yolculukta hem dünyayı hem de kendisiyle pek alakadar olmayan babasını yakından tanıma fırsatı bulacak.

del Toro, filmi Wes Anderson’ın 2009 stop-motion filmi Fantastic Mr. Fox’un animasyon departmanında çalışan Mark Gustafson eşliğinde yönetmiş. Gris Grimly, Patrick McHale ve Matthew Robbins’in senaryosunu kaleme aldığı Pinocchio’nun seslendirmen kadrosu da hayli ilgi çekici. Cate Blanchett, Finn Wolfhard, David Bradley, Ewan McGregor, Ron Perlman, Tilda Swinton, Christoph Waltz, Tim Blake Nelson, John Turturro ve Burn Gorman gibi yıldız isimlerin katkıda bulunduğu filmde Pinocchio’yu Gregory Mann seslendiriyor.

Pinocchio, Kasım ayında seçili sinema salonlarında gösterimini yapmasının ardından Aralık ayında Netflix kütüphanesinde yerini alacak. Filmden paylaşılan yeni fragmanı izlemek isterseniz aşağı alabiliriz.