the lord of the rings dizisinin ana fragmanı hizmetinizdedir

the lord of the rings dizisinin ana fragmanı hizmetinizdedir


gel artık 2 eylül


Yayın tarihine yaklaştıkça merakımızı daha da gıdıklayan The Lord of the Rings: The Rings of Power’ın ana fragmanı an itibarıyla yayında.

Amazon’un sadece ilk sezonu için 486 milyon dolar, tamamı içinse 1 milyar dolar gibi devasa bir bütçe ayırmasıyla şimdiden televizyon tarihinin en pahalı yapımı konumuna ulaşan The Rings of Power, fiyat performansta kaç puan alır bilemiyoruz ama yeni fragmandan gördüğümüz kadarıyla görsel şölen niteliğinde bir dizi bizi bekliyor.

Orta Dünya’nın İkinci Çağ’ında geçecek The Lord of the Rings: The Rings of Power’da yüzüklerin dövülmesi, Karanlık Lord Sauron’un yükselişi, Númenor’un destansı öyküsü ve Elfler ile İnsanların Son İttifak’ı gibi konular işlenecek. Serinin yaratıcıları JD Payne ve Patrick McKay ile yürütücü yapımcısı JA Bayone, geçtiğimiz günlerde Empire’a verdikleri röportajda dizide işlenecek olayların tamamının çoktan planlandığını açıklamıştı. Beş sezon olarak planlanan ve şimdiden ikinci sezon için onay alan dizi, J.R.R. Tolkien’in meşhur eserinden 50 saatlik bir uyarlama hakkına sahip. Yaratıcı ekip dizinin son bölümünün son sahnesini bile şimdiden kafalarında oluşturmuş. Yani örnek vermemiz gerekirse Game of Thrones’un son birkaç sezonunda yaşanan kararsızlıklar ve fikir ayrılıkları The Lord of the Rings: The Rings of the Power’da yaşanmayacak.

The Lord of the Rings: The Rings of the Power’ın hayli kalabalık oyuncu kadrosunda Addai-Robinson, Robert Aramayo, Owain Arthur, Maxim Baldry, Nazanin Boniadi, Morfydd Clark, Ismael Cruz Córdova, Charles Edwards, Trystan Gravelle, Lenny Henry, Ema Horvath, Markella Kavenagh, Joseph Mawle, Tyroe Muhafidin, Sophia Nomvete, Lloyd Owen, Megan Richards, Dylan Smith, Charlie Vickers, Leon Wadham, Benjamin Walker, Daniel Weyman ve Sara Zwangobani gibi isimler yer alıyor. Sekiz bölüm sürecek ilk sezonun yeni ve de ana fragmanına göz atmak isterseniz aşağı alalım.