seinfeld mutfağından tariflerle dolu yemek kitabı alır mıydınız?

seinfeld mutfağından tariflerle dolu yemek kitabı alır mıydınız?


aman newman görmesin


1989-1998 yılları arasında yayınlanan dokuz sezonuyla televizyonun en meşhur sit-com’larından biri olma konumuna ulaşan, Netflix kataloğuna girdiğinden beri popülaritesini daha da sağlamlaştıran Seinfeld, aradan yıllar geçse de konu başlıklarımızdan biri olmayı tekrar ve tekrar başarıyor. Seinfeld’i bugün gündemimize yerleştiren malzeme ise bir yemek kitabı.

Seinfeld: The Official Cookbook ismindeki resmi tarif kitabında adından da anlaşılacağı üzere Seinfeld serisinde karşımıza çıkan yiyeceklerin tarifleri bulunuyor. Julie Tremaine ve Brendan Kirby‘nin kaleme aldığı tarifler; Jerry Seinfeld’in mutfağından, ekibin müdavimi olduğu Monk’s isimli restorandan, meşhur Soup-Nazi bölümündeki çorbalardan ve Seinfeld’de gördüğümüz diğer bilimum yiyeceklerin tariflerinden oluşuyor.

Newman ve Kramer’ın ağzının suyunu akıtacak toplamda 60 tarife yer veren Seinfeld: The Official Cookbook, 30 dolar gibi bir fiyat etiketiyle hemen burada ön siparişe açılmış durumda. Afiyet, bal ve de şeker olsun efendim.