yeni red hot chili peppers albümünün ilk teklisi ahanda burada

yeni red hot chili peppers albümünün ilk teklisi ahanda burada


tippa my tongue


Nisan ayında son albüm Unlimited Love ile sapa sağlam bir dönüş yapan Red Hot Chili Peppers, ekibe yıllar sonra John Frusciante‘yi de katmışken bu dönüşü daha da sağlamlaştırmak niyetinde. Öyle ki, Unlimited Love’ın yayınından sadece birkaç ay sonra yeni bir RHCP albümü duyurusu daha almıştık. Return of the Dream Canteen adındaki yeni albümün ilk teklisi Tippa My Tongue, bugün karşımıza çıktı.

Duble albüm olacağı paylaşılan Return of the Dream Canteen hakkında bilgilerimiz şimdilik sınırlı. Grubun Temmuz ayında albüm duyurusuyla paylaştığı açık mektuba göre eski RHCP şarkılarının provası yapılırken yeni şarkılara evrilmesiyle oluşmuş Return of the Dream Canteen. RHCP tarafından “Olduğumuz ve olma hayali kurduğumuz her şey.” şeklinde tanımlanan albümün prodüktörlüğünü Unlimited Love’da olduğu gibi yine Rick Rubin üstleniyor. Ev sahipliği yapan plak şirketi de yine Unlimited Love ile aynı: Warner Records.

Return of the Dream Caanteen‘i 14 Ekim tarihinde full paket karşımızda olacak. Albümün ilk teklisi Tippa My Tongue ve teklinin psikedelik sekanslar içeren müzik videosunu hemen aşağıdan bulabileceğinizi biliyor muydunuz?Advertisement