steven spielberg’ün çocukluğuna iniyoruz: the fabelmans’ten ilk fragman

steven spielberg’ün çocukluğuna iniyoruz: the fabelmans’ten ilk fragman


gel bakalım çocuk adam


20. yüzyılın son çeyreğinde Jaws, Close Encounters of the Third Kind, Raiders of the Lost Ark, E.T. the Extra-Terrestrial ve Jurassic Park gibi günümüzün klasikleşmiş filmlerine imza atarak Hollywood’un veteran yönetmenlerinden olan Steven Spielberg’ün Arizona’da geçen çocukluğu ve sinemaya olan tutkusunun ilk yıllarını beyaz perdeye taşıyacağı The Fabelmans‘ten ilk fragman geldi.

Bu aşırı kişisel hikayede Spielberg’ün çocukluğunu Sammy Fabelman adındaki bir yarı kurgusal bir gencin gözünden izleyeceğiz. Ailesi için sarsıcı bir sırrı keşfeden Sammy, bununla başa çıkmaya çalışırken aynı zamanda sinemaya olan tutkusunu ve filmlerin gücünü keşfe çıkacak.

Spielberg’ün hem yazıp hem de yönettiği filmde kendisini Sammy Fabelman karakteriyle temsilen canlandıracak isim Gabriel LaBelle. Julia Butters’ı Spielberg’ün kız kardeşi Annie rolünde izleyeceğiz. Paul Dano ve Michelle Williams yönetmenin anne-babasına, film için ilginç bir seçim olan Seth Rogen ise amcasına hayat verecek. Blue Velvet, Mulholland Dr. ve Lost Highway gibi filmleriyle sinema dünyasına adını altın harflerle yazdıran bir diğer veteran yönetmen David Lynch ise Hollywood efsanelerinden John Legend‘a hayat vererek kısa bir sahnede karşımıza çıkacak. Filmin oyuncu kadrosunda bu isimlere ek olarak Judd Hirsch, Sam Rechner, Oakes Fegley, Chloe East, Jeannie Berlin, Robin Bartlett, Jonathan Hadary ve Isabelle Kusman da yer alıyor.

The Fabelmans, 11 Kasım‘da seçili sinema salonlarında gösterimini yapmasının ardından 25 Kasım‘da vizyona girecek. Filmin ilk fragmanı için buyurunuz.Advertisement