studio ghibli tema parkı’na imrenerek bakıyoruz

studio ghibli tema parkı’na imrenerek bakıyoruz


:(


Animeseverlerin, özellikle de Hayao Miyazaki hayranlarının birkaç senedir merakla beklediği Studio Ghibli Tema Parkı‘ndan yeni mekan içi görüntüleri meraklılarıyla buluştu.

Japonya’da Tokyo ve Kyoto’nun arasında kalan Nagakute kentine kurulan Ghibli Park, 1 Kasım’dan itibaren ziyeratçilerini bekliyor olacak. Miyazaki’nin sınırsız hayal gücünün ürünlerini Ghibli hayranlarıyla fiziksel olarak buluşturacak tema parkında Whisper of the Heart, The Cat Returns, Spirited Away, My Neighbor Totoro, Princess Mononoke, Howl’s Moving Castle ve Kiki’s Delivery Service gibi kült Studio Ghibli eserlerinden ilham alan üç alan bulunacak. Ghibli Warehouse, Youth Hill ve Dondoko Forest isimlerindeki bu alanlarda Studio Ghibli filmlerindeki karakterler, sahneler ve daha birçok sürpriz fiziksel olarak ziyaretçilerin karşısında olacak. Bu bölgelere ek olarak tema parkında bir adet kafe, bir mağaza ve bir sinema salonu bulunuyor. 170 koltuk kapasiteli sinema salonunda 9-16 dakika arası uzunluğundaki ve her biri Hayao Miyazaki yönetmenliğinde çekilen 10 adet Studio Ghibli kısa animasyon filmi gösterilecek.

Tema parka yolu düşecek şanslı kişilere şimdiden (birazcık imrenerek) iyi eğlenceler diliyoruz. Meraklısı için parkın mekan içi görüntülerini aşağı bıraktık.