dune spin-off’u dune: the sisterhood’a nokta atışı bir takviye

dune spin-off’u dune: the sisterhood’a nokta atışı bir takviye


indira varma in


Gişe ve övgü rekortmeni Dune‘un spin-off dizisi Dune: The Sisterhood‘dan yine yeni haberlerle karşınızdayız. Projenin oyuncu kadrosuna katılan bir yeni isim daha var.

Breaking the Waves, Punch-Drunk Love ve Gosford Park gibi yapımlardan tanıdığımız Emily Watson ile Harry Potter serisinin Myrtle’ı Shirley Henderson‘ın Dune: The Sisterhood’a dahil olan ilk isimler olduğunu geçtiğimiz hafta öğrenmiştik. Bugün ise Rome, Game of Thrones ve Carnival Row gibi dizilerde boy gösteren ve son olarak Obi-Wan Kenobi‘de karşımıza çıkan Indira Varma‘nın da dizinin oyuncu kadrosuna dahil olduğu açıklandı. Dune’da gelişen olayların 10.000 yıl öncesinde geçecek ve seri için hayli önemli bir yere sahip olan Bene Gesserit tarikatının orijin hikayesini anlatacak olan dizide Watson, Valya Harkonnen karakterine, Henderson ise Tula Harkonnen’e hayat verecek. Varma ise “İmparator Corrino ile evlenmesiyle binlerce dünyayı birlik haline getiren çetin bir asilzade” şeklinde tanımlanan İmparatoriçe Natalya’yı canlandıracak.

Şu sıralar yıldızlar geçidi bir kadroya sahip Dune: Part Two ile hayli meşgul olan Denis Villeneuve, Dune: The Sisterhood’a idari yapımcı olarak katkıda bulunacak. Serinin showrunner’lığını ve yaratıcılığını Diane Ademu-John ve Alison Shapker ikilisi üstleniyor. HBO’nun mini dizi harikalarından Chernobyl’in yönetmeni Johan Renck ise Dune: The Sisterhood’un pilot bölümünün yönetmen koltuğunda oturacak.

Yapım aşaması tam gaz devam eden Dune: The Sisterhood‘un yayın tarihi şimdilik belirsiz. Timothée Chalamet, Rebecca Ferguson, Zendaya, Stellan Skarsgård, Javier Bardem ve Josh Brolin gibi isimlere ek olarak Léa Seydoux, Florence Pugh, Austin Butler ve Christopher Walken gibi yıldızları buluşturan Dune: Part Two ise 3 Kasım 2023‘te vizyona girecek.