radiohead davulcusu philip selway’den yeni albüm geliyor

radiohead davulcusu philip selway’den yeni albüm geliyor


strange dance


2016 çıkışlı A Moon Shaped Pool‘dan beri Radiohead haricinde her şeye odaklanan Radiohead üyeleri, bu süreç içerisinde Anima, EOB, A Light for Attracting Attention‘ı ve bilimum soundtrack albümünü beğenimize sundu. Solo işlerde sıra grubun davulcusu Philip Selway‘e geldi.

2010 yılında Familial albümü ile solo kariyerine başlayan Selway, dört yıl aradan sonra ikinci albümü Weatherhouse‘u dinlemeye açmıştı. Şimdi ise üçüncü Selway albümü Strange Dance geliyor. 10 şarkıdan oluşan albümde Hannah Peel, Adrian Utley, Quinta, Marta Salogni, Valentina Magaletti ve Laura Moody gibi isimler Selway’e destek çıkacak. Strange Dance’e ev sahipliği yapan plak şirketi ise ilk iki solo albümde olduğu gibi yine Bella Union olacak.

Albüm duyurusu ile beraber ilk teklimizi de aldık ayrıca. 55 yaşındaki Selway’in “yaşlanmakla ve bunu gizlememekle alakalı” açıklamasını yaptığı Check For Signs Of Life, müzik videosu ile beraber yayınlandı. Şarkıyı hemen aşağıdan dinleyebilirsiniz. Strange Dance içinse 24 Şubat tarihini beklememiz gerekiyor.

Strange Dance:

01 Little Things
02 What Keeps You Awake at Night
03 Check for Signs of Life
04 Picking Up Pieces
05 The Other Side
06 Strange Dance
07 Make It Go Away
08 The Heart of It All
09 Salt Air
10 There’ll Be Better Days