sarah polley’nin yıldızlar geçidi yeni filmi women talking’den ilk fragman

sarah polley’nin yıldızlar geçidi yeni filmi women talking’den ilk fragman


oscar gelir mi?


Övgü üstüne övgü toplayan Away from Her ve Take This Waltz gibi filmleriyle oyunculuktan yönetmenliğe muazzam bir geçiş yapan Sarah Polley‘nin 11 yıl aradan sonra beyaz perdede gösterilecek yeni uzun metrajı Women Talking‘den ilk fragman paylaşıldı.

Molotschna adındaki kurgusal bir şehrin Mennonite ismindeki yine kurgusal bir toplulukta bir grup kadını merkezine alıyor Women Talking. Miriam Toews‘un aynı isimli romanından uyarlanan filmde seneler boyunca şeytanlar tarafından tecavüze ve tacize uğradıkları söylenen kadınların bu olaylardan sorumlu kişilerin aslında şeytanlar değil, erkeklerden oluşan bir koloni olduklarını öğrenmeleriyle gelişen olayları izleyeceğiz. Mevzubahis kadınların önünde üç seçenek vardır; savaşmak, kaçmak ya da olanlara göz yummak.

Filmin oyuncu kadrosunda yakın dönemde sinema dünyasına damga vuran Rooney Mara, Claire Foy, Jessie Buckley, Francis McDormand, Ben Wishaw, Judith Ivey ve Sheila McCarthy gibi isimler bulunuyor. Müzikler ise Oscar’ların En İyi Film Müziği kategorisindeki ilk ve tek ödüllü kadın bestecisi Hildur Guðnadóttir‘e emanet.

Bu hafta New York Film Festivali‘nde de izleyicilerle buluşacak olan Women Talking, 25 Aralık tarihinde vizyonun yolunu tutacak.