the strokes, yeni albümü üzerinde çalışmalara başlamış bile

the strokes, yeni albümü üzerinde çalışmalara başlamış bile


rick rubin'den al haberi


Tartışmasız, çağımızın şimdiye kadarki en berbat yılı 2020’de başımıza gelen en güzel şeylerden biri olan The New Abnormal, yayınlanmasının üzerinden iki yıl geçse de kulaklarımızdan hala düşüremediğimiz bir albüm. The New Abnormal’ı döndüreduralım, bugün en az The New Abnormal kadar güzel bir haberimiz var: Yeni The Strokes albümü için çalışmalar başladı.

Bu şahane ötesi haber bizzat The New Abnormal’da grupla beraber prodüktör olarak çalışan Rick Rubin‘den geliyor. Olay adam Joe Rogan‘ın The Joe Rogan Experience adındaki podcast yayınına katılan Rubin, “yakın dönemde ne tür projelerle karşımıza çıkacaksın?” şeklindeki bir soruya okurken sevinçten ekranı öpeceğimiz bir cevap veriyor: “Birkaç ay önce Kosta Rika’daydım, The Strokes ile beraber dağın tepesinde bir ev kiralayıp grubun yeni albümünü kaydediyorduk.” Ne tür bir albümle karşılaşacağımıza dair ilk ipuçlarını ise şu sözlerle vermiş Rubin: “Çalmaya devam ediyorlardı, dağın başında enstrümanları çalarken okyanus için bir konser veriyor gibilerdi. İnanılmaz bir andı resmen ve bunu her gün yaptık. Oradan ayrılmak istemiyor gibilerdi. Yaşadığım en muazzam deneyimlerden biriydi.”

Tabii şimdilik mevzubahis albüme dair herhangi bir bilgimiz yok. İsim, şarkı listesi, yayın tarihi gibi detayları öğrenmek için şu an çok erken. Yine de heyecan pompalamaya başladık bile. The Strokes‘tan gelecek yeni haberler için pusudayız.