yeni arctic monkeys albümü “the car” yayında

yeni arctic monkeys albümü “the car” yayında


onun arabası var, güzel mi? güzel


Ön dinlemesini dinler dinlemez Salı günü Türkiye sınırları içerisindeki ilk incelemesini hemen ŞURADA yazdığımız yeni Arctic Monkeys albümü The Car, an itibarıyla dijital platformlarda yerini aldı.

2018 çıkışlı Tranquility Base Hotel & Casino‘yu takiben gelen The Car, tam da TBH&C’nun bıraktığı yerden üstüne daha da ekleyerek devam eden bir albüm niteliğinde. AM dönemi sonrası TBH&C’yu bağrına basamayanları en hafif tabiriyle tekrar çıldırtacak, TBH&C severlerin ise kulaklarında uzun bir süre mesai harcayacağı bir albüm The Car. Grubun prodüktör koltuğunun müdavim ismi James Ford tarafından prodüksiyonu tamamlanan 10 şarkı ve 37 dakikalık albüm, Bridget Samuels ve bizzat Alex Turner imzasıyla aranje edilen yaylıları, yine Turner’ın hünerlerini sergilediği piyano kanalları ve yoğun olarak sakin sularda yüzen davullarıyla orkestral rock ve lounge pop janrları arasında bir yerlerde dolanıyor.

Bizim incelememizde 5 üzerinden 4 alan The Car, otoriteler tarafından şu anda 10 üzerinden 8/8.5 civarı ortalamaya sahip. Lafı uzatmadan albümle baş başa bırakalım sizi. Bakalım kaç puan vereceksiniz.