yeni wes anderson filmi asteroid city, haziran ayında vizyonda

yeni wes anderson filmi asteroid city, haziran ayında vizyonda


bir yıldızlar geçidi daha


Wes Anderson‘ın yine say say bitmez yıldızlarla dolu yeni filmi için nihayet tarih verildi. Asteroid City, Haziran ayında geliyor.

Yıldızlarla dolu bir kadroya sahip Asteroid City, Anderson’ın 10 yıl aradan sonra dağıtımcı firmasını değiştirdiği ve Focus Features çatısı altında gösterime girecek ilk filmi olacak. Filme ev sahipliği yapmaya hazırlanan Focus Features, Asteroid City’nin ilk olarak 16 Haziran‘da seçili sinema salonlarında, 1 hafta sonra yani 23 Haziran‘da ise uluslararası sinema salonlarında gösterimini yapacağını duyurdu.

“Hayatın anlamı üzerine şiirsel bir meditasyon” olarak tanımlanan Asteroid City, 1955 yılında ABD’nin kurgusal bir çöl kasabasında geçecek ve ülkenin dört bir yanındaki öğrenciler ile velileri bilimsel rekabet, dinlenme ve boş zamanı geçirme, komedi, dram, romantizm ve daha fazlası için bir araya getiren Junior Stargazer kongresi etrafında şekillenecek. Filmin oyuncu kadrosu ise Jason Schwartzman, Scarlett Johansson, Tom Hanks, Jeffrey Wright, Tilda Swinton, Bryan Cranston, Ed Norton, Adrien Brody, Liev Schreiber, Hope Davis, Stephen Park, Rupert Friend, Maya Hawke, Steve Carell, Matt Dillon, Hong Chau, Willem Dafoe, Margot Robbie, Tony Revolori, Jake Ryan, Grace Edwards, Aristou Meehan, Sophia Lillis, Ethan Lee, Jeff Goldblum ve Rita Wilson gibi isimlerden oluşuyor.