house of the dragon’ın ikinci sezonu 2024 yazında yayınlanacak

house of the dragon’ın ikinci sezonu 2024 yazında yayınlanacak


diğer spin-off'lardan da haber var


Hayal kırıklığı yaratan finalinden sonra Game of Thrones spin-off’larına karşı beklentilerimizi çok düşük tutsak da serinin ilk spin-off’u House of the Dragon, geçtiğimiz sene yayınlanan ilk sezonuyla hem beklentilerimizin çok daha üstüne çıkmış hem de GoT severlerin yüreğine bir nebze su serpmişti. Merakla beklediğimiz ikinci sezon içinse haberler yavaş yavaş gelmeye başladı.

Yapımına muhtemelen önümüzdeki yaz aylarında başlanacak ikinci House of the Dragon sezonu, HBO CEO’su Casey Bloys’un bahsettiğine göre 2024’ün yaz aylarında yayında olacak. Dizinin yeni sezonu için verilen bu uzun aranın sebebi Bloys’un bahsettiğine göre kaliteye korumakmış. Öte yandan, aynı karar potansiyel GoT spin-off’ları için de geçerli.

Bloys’un bahsettiğine göre GoT evreninde geçebilecek birçok spin-off fikri olsa da HBO bu yapımlar için acele etmek istemiyor. Kaliteye değer vermek ve bunu korumak şirketin önceliği arasında. Bu sebeple spin-off fikirlerini ve pilot senaryolarını ince eleyip sık dokudaklarını söylüyor Bloys.

Önümüzdeki günlerde GoT evreninden neler duyarız bilemiyoruz ancak biz de Bloys’a hak veriyoruz. Aynı kalite korunacaksa yeni spin-off’lar görmek için hiç de acelemiz yok. Beklemedeyiz.