yeni martin scorsese filmi killers of the flower moon ekim’de vizyonda

yeni martin scorsese filmi killers of the flower moon ekim’de vizyonda


biraz daha bekleyeceğiz


Uzun süredir merakla beklenen Martin Scorsese filmi Killers of the Flower Moon’un vizyon tarihi belli oldu.

Galasını yüksek ihtimalle Cannes Film Festivali’nde yapacak film, 6 Ekim’de seçili sinemalarda, 20 Ekim’de ise dünya genelinde vizyona girecek.

Robert De Niro, Leonardo DiCaprio, Lilly Gladstone, Brendan Fraser, Jesse Plemons, Jason Isbell ve Sturgill Simpson’ı izleyeceğimiz filmin kadrosuna Jack White da dahil olmuştu. David Grann’in aynı adlı kitabından uyarlanan filmde Osaga cinayetleri ve FBI’ın doğuşu konu ediliyor. 1920’lerde, Oklahoma’daki Kızılderili birliği olan Osage’in üyeleri, petrolün kendi topraklarının altında olduğunu keşfeder. Artık varlık içinde olan üyeler, şoförlü araçlara binmeye, konaklar inşa etmeye, çocuklarını Avrupa’ya okumaya göndermeye başlar. Ancak bu zenginlik, birçok cinayeti de beraberinde getirir. Gün geçtikçe artan cinayetleri araştırmaya kalkanların sonu da ölüm olur. Ölenlerin sayısı yirmi dördü aştığında ise davaya FBI atanır. Henüz kurulma aşamasında olan FBI’a bağlı olan bir dedektif gizemli cinayetlerin sırrını çözmek şehre gelir. Dedektif, ele aldığı dava için büroda bulunan Amerikalı Kızılderili dahil olmak üzere gizli bir ekip kurar. Bölgeye sızmayı başaran ekip, soruşturmaya devam ettikçe yaşanan vahşetin arkasında korkunç bir sır olduğunu keşfeder.

Forrest Gump, Köstebek, Kirli Sırlar, Benjamin Button’ın Tuhaf Hikayesi gibi filmlerin senarist koltuğunda oturan Eric Roth’un kaleme aldığı film için geri sayım başladı.