yeni nolan filmi oppenheimer 3 saat olacak

yeni nolan filmi oppenheimer 3 saat olacak


en uzun filmi


Oppenheimer film süresi, Christopher Nolan’ın şimdiye kadarki en uzun filmi olacak.

Cillian Murphy’nin J. Robert Oppenheimer’a hayat verdiği Christopher Nolan filmi Oppenheimer, 3 saatlik bir süreye sahip.

Nolan, 2012’de The Dark Knight Rises’a, 2014’te ise Interstellar’la iki şaatin hayli üstü filmlere imza atmıştı.

Kai Bird ve Martin J. Sherwin‘in Pulitzer ödüllü kitabı American Prometheus: The Triumph and Tragedy of J. Robert Oppenheimer’dan uyarlanan film, II. Dünya Savaşı’nda atom bombasının geliştirilmesine ve bulunuşuna büyük katkılarda bulunan teorik fizikçi J. Robert Oppenheimer’ın bu süreçte yaptıklarına ve kişisel hayat öyküsüne odaklanacak.

Cillian Murphy’nin Oppenheimer’ı canlandıracağı, Emily Blunt, Robert Downey Jr., Matt Damon ve Florence Pugh gibi yıldız isimlerinse Murphy ile başrolleri paylaşacağı filmin yıldızlarla dolu kadrosu şu isimlerden oluşuyor: Rami Malek, Benny Safdie, Josh Hartnett, Dane DeHaan, Jack Quaid, Matthew Modine, Dylan Arnold, David Krumholtz, Alden Ehrenreich, David Dastmalchian, Olli Haaskivi, Jason Clarke, James D’ArcyMichael Angarano, Guy Burnet, Danny Deferrari, Josh Peck ve Alex Wolff.

Birçok Nolan filminin yapım ekibinde adı geçen Hoyte Van Hoytema görüntü yönetmenliğinden, Jennifer Lame ise kurgusundan sorumlu olacak Oppenheimer’ın. Filmin müziklerine ise son Nolan filmi Tenet’in müziklerini de besteleyen Ludwig Göransson imza atacak.

Greta Gerwig‘in Margot Robbie‘li Barbie‘si ile aynı gün vizyona girecek filmin gösterim tarihi 21 Temmuz 2023.

Fragmanı hatırlayalım.