yeni bond filmine “kim öle kim kala”

yeni bond filmine “kim öle kim kala”


o zaman bunca sızıntı niçindi?


Yeni James Bond filminin hazırlıkları sürüyor diye biliyorduk. Ağırdan alıyorlarmış. Fakat yine de İngiliz magazin basını 26. Bond filminin eli kulağında olduğuna inanmamızı istiyor; yönetmenler ve oyuncu kadrosuyla ilgili çeşitli söylentiler internette dolaşıyor. Ancak yapımcı Barbara Broccoli, The Guardian‘a konuşurken süreci “önümüzde büyük bir yol var” şeklinde nitelendirdi.

 

Serinin yöneticileri seriyi modernize etme sürecinden bahsediyor. Nereden baksanız bir sonraki filmi 2026-2028’e kadar beyaz perdede göremeyebiliriz. Franchise’ı geliştirecek mini bir diziye bile olumlu değiller. Bond karakterinin içinde yaşadığı zamanın ruhunu yansıttığını ve her yeni oyuncuda odaklandıkları ana unsurun önce ortamı tanımak olduğunu belirttiler. 

 

“Bizim odak noktamız uzun metrajlı filmler yapmak. Bir Bond filmine başladığımızda, üç ya da dört yıl boyunca tüm dikkatimizi bu filme veriyoruz, dolayısıyla odak noktamız bu. Bond filmlerini büyük sinema ekranı için yapıyoruz ve Bond filmleriyle ilgili her şey dünyanın dört bir yanındaki izleyicilerin bu formatta görmesi için, bu yüzden dizi yapmak istemedik” 

 

Özet olarak, Bond konusunda sabırlı olmak gerekiyormuş. Yeni aktörün en az 10 sene İngiliz ajanını devralacağını düşündüğümüzde sağlam bir temel oluşturmak istediklerini anlamak kolaylaşıyor.