josh o’connor hayalindeki rol willy wonka

josh o’connor hayalindeki rol willy wonka


gene wilder’ın wonka’sına benzeyen bir karanlıkla


Zendaya ve Mike Faist’le birlikte başrolü paylaştığı “Challengers”la birçok yönetmenin en dikkat ettiği oyunculardan biri olan Josh O’Connor, verdiği bir röportajda hayalindeki rolü açıkladı. Willy Wonka’yı oynamak istediğini ancak bildiğimiz, klasik Wonka gibi bir Wonka’yı istemediğini, daha karanlık bir Willy Wonka’yı oynamanın hayali olduğunu anlattı.

“Willy Wonka’yı oynamayı çok isterim ama karanlık bir Willy Wonka gibi. Timothée Chalamet’le bir Wonka filmi çekildiğini biliyorum. Lakin aklımdaki Wonka ile onların yaptıkları çok farklı.  Çok daha karanlık bir versiyonunu oynamayı gerçekten isterim. Misal “Gene Wilder’ın versiyonunun çok karanlık olduğunu düşünüyorum. Her ne kadar lanetli bir karanlık olmasa da aklımdakine yakın bir versiyondu. Willy Wonka’nın gerçekten çok ama çok kızgın biri olduğunu düşünüyorum. Demek istediğim, bu çocuklar bir çikolata fabrikasını dolaşmak için yarışma kazanıyorlar ve hepsi teker teker ortadan kayboluyor. Çılgın bir karanlık.”

O’Connor’ın Challengers’daki performansını izlemek için sinemaya gitmeniz yeterli. Film 26 Nisan itibarıyla vizyonda.Advertisement