pulp’ın different class albümünün kapağındaki düğünün bilinmeyenleri

pulp’ın different class albümünün kapağındaki düğünün bilinmeyenleri


müzik tarihinin en bilinen düğün fotoğrafı


Britpop’a farklı bir perspektif katan grupların bayrak taşıyanı diyebileceğimiz Pulp’ı zirveye taşıyan “Different Class” çıkalı 29 sene olacak Ekim’de. “Disco 2000”, “I Spy”, “Something Changed” ve “Common People” gibi hitleri bünyesinden barındıran albümün ilk çıktığı günden bu yana kapağı da ilgi uyandırdı. Dom-Sharon O’Connor çiftinin düğün fotoğrafına Beatlesvari bir ekleme olarak katılan siyah beyaz Pulp elemanlarının oluşturduğu kültleşmiş kapağın hikayesi öğrenildi.

Zamanında Sophie Ellis-Bextor ve Theaudience’a çalan müzisyen ve işletmeci Billy Reeves, yıllar önce Dom O’Connor’la birlikte çalışıyormuş. Sharon ise Egham’dan mahalle arkadaşı olduğundan birlikte büyüdüğü çok yakın bir arkadaşıymış. Bir gün Londra’daki barına farklı aralıklarda gelen Dom ve Sharon’ı görünce ikisinin yanına gidip “Bence siz tanışın, ortak noktalarınız var. İyi anlaşırsınız” demiş…

Sharon ve Dom da hakikaten Billy’nin dediği gibi konuşup iyi anlaşmışlar. Kısa süre içinde ilişkileri evlilik noktasına evrilmiş. 30 yıldır evli olan çiftin günümüzde hala mutlu bir birlikteliği de olduğunu paylaşan Reeves, normalde düğün fotoğrafında kendisinin de olacağını ancak zona geçirdiği için düğüne katılamadığını söyledi.

Resmen içimiz ısındı yahu. Pulp’ın kariyerinin zirvesi olan bu albümün kült albüm kapağının arkasındaki hikaye de tatlı bir anekdot olarak zihnimizdeki yerini aldı. Ben her halükarda Billy Reeves’in bilgiselinin tamamını okumak istiyorum derseniz şöyle alabiliriz sizi.