baby reindeer’ın martha’sı fiona harvey konuştu

baby reindeer’ın martha’sı fiona harvey konuştu


“ya masumsun ya da harika bir yalancısın”


Baby Reindeer’ın Martha’sı olarak bilinen Fiona Harvey, Richard Gadd’ın kendisini zor durumda bıraktığını ve dizideki her şeyin saçmalık olduğunu söylemiş, hakkını arayacağını aktarmıştı. Bu doğrultuda İngiltere’nin en tartışmalı televizyon figürlerinden Piers Morgan’a katılan Harvey, diziyle ilgili birçok şey anlattı. Gelgelelim söyledikleri ve tavırları arasındaki tutarsızlık da akıllardaki soru işaretlerini gidermediği gibi artırdı.

Öncelikle dizinin tek bir bölümünü bile izlemediğini söyleyen Harvey, hiçbir barda hiçbir şeyi bedavaya içmediğini söyleyerek başladı. Çocukluğundan ren geyiği oyuncağı olduğunu, burada doğruluk payını kabul ettiğini dile getirirken mail, arama ve mesaj konusunda kesinlikle yalan söylendiğini iddia etti. Gadd’a toplamda birkaç kere mail attığını ve bir tane de mektup gönderdiğini kabul ederken stand-up şovuna gelip taşkınlık yaptığını kesin bir dille reddetti. Sadece 1 kere geldiğini anlatıp Gadd’ı, hiçbir zaman evine kadar takip etmemiş. Hatta nerede yaşadığını bilmediği için evinin önünde bekleme sahnesinin yalan olduğunu aktardı. Tabii ki Gadd’ın yanındaki hiçbir kadına fiziksel şiddet de uygulamadığı sözleri arasında kendine yer buldu. En ciddi iddialarından biri de bugüne kadar hiç hapse girmediği ve bu sebeple mahkeme sahnesinin yalan olduğunu dile getirmeseydi. Richard Gadd’ı hayatında sadece 5-6 kere gördüğünü de sözlerine ekleyen Fiona Harvey’e programın sunucusu Piers Morgan’dan avukatlığıyla ilgili bir soru da geldi.

Üniversitede derslerinin nasıl olduğunu soran Morgan’a Harvey’nin cevabı geçiştirme bir şekilde “fena değildi” olurken Morgan, üniversitede olduğunuz dönemden insanlara ulaştık ama sizi hatırlayan tek bir kişi bile çıkmadı denince “var ya birkaç kişi” olmuş…

Röportajın finalinde Piers Morgan’ın kurduğu cümle tüm bu programın özeti niteliğinde. “Ya masumsunuz ya da harika bir yalancısınız.”

Programın tamamını izlemek isterseniz aşağıdaki linke tıklamanız yeterli.