edgar wright’tan, george miller’a hayran mektubu

edgar wright’tan, george miller’a hayran mektubu


sen çek, biz izleyelim george miller


“Baby Driver”, “Shaun of the Dead”, “Last Night in Soho” gibi filmlerin yönetmenliğini yapmasının yanı sıra, sinemaseverliğiyle de nam salan Edgar Wright, George Miller’ın yeni Mad Max’i, Mad Max: Furiosa’yı izledikten sonra adeta attığı tweetlerle bir hayran mektubu yazdı.

“Dr. George Miller’ın bunu nasıl yaptığını hâlâ anlamakta güçlük çekiyorum. Bir ay önce ‘Furiosa’yı izleyecek kadar şanslıydım ve hâlâ böylesine filmlerin nasıl var olduğunu hayretle izliyorum. O kadar karmaşık, detaylı ve sürükleyiciydi ki, etkisinden çıkmak mümkün olmadı. George’a, ekibe ve bize 45 yıldır bu hikayeyi anlatabilen herkese şapkamızı çıkarıyoruz. Chris Hemsworth’u kariyeri boyunca hiç bu kadar iyi oynarken görmemiştim. Ve tabii ki Anya.

Pandemi patlamadan sadece 2 gün önce George Miller’la buluşmuş ve kurgusunu yeni bitirdiğim filmim Last Night in Soho’yu izletmiştim. Filmi izleyen George, Anya’ya bayıldığını ve Furiosa’nın gençliğini oynamaya ne kadar uygun olduğunu söylemişti. Ben de ona ‘evet, bunun yapmalı, onunla konuşmalısın’ demiştim. Şimdi dönüp düşününce ne yolculukmuş be. Her şey harika olsun.”

Mad Max: Furiosa, 24 Mayıs’ta vizyonda olacak.