sandra hüller ve willem dafoe, kent jones’un yeni filminin başrolleri

sandra hüller ve willem dafoe, kent jones’un yeni filminin başrolleri


late fame’de gerim gerim gerileceğiz


“Hitchcock/Truffaut”, “Diane” gibi filmlerle tanıdığımız Amerikalı yönetmen Kent Jones, yeni filmi “Late Fame”de iki harika oyuncuyu bir araya getiriyor. “Anatomy of a Fall” ile bugüne kadarki muhteşem kariyerini arşa çıkaran Sandra Hüller ve “Poor Things”le harikalar yaratan Willem Dafoe, Late Fame’de güçlerini birleştirecek.

Filmin konusuna gelecek olursak, uzun zaman önce kimsenin umursamadığı bir şiir kitabı yazan Ed Saxberger’in (Willem Dafoe) hikayesini anlatıyor. Bir grup genç sanatçı onun eserlerini yeniden keşfettiğinde, dehasının yeniden gözden geçirilmesi gerekir. Grubun öne çıkanı olan Gloria (Sandra Hüller), New York’un zorlu altın çağının efsanevi figürü Saxberger’e kendini ispat ettirmek isteyen, yetenekli ve değişken bir tiyatro oyuncusudur. Filmi izleyenler, “rahatsız edici seviyede ironik ve şaşırtıcı derecede dokunaklı” olarak tanımlıyor.

MK2 Films’in yapımcılığında “May December”ın senaristlerinden Samy Burch’un yazdığı filmin haberi ve detayları bu seneki Cannes Film Festivali’nin gözde konularından olacak.Advertisement