spike lee’nin, steven spielberg olmasa yapay zekadan haberi olmazmış

spike lee’nin, steven spielberg olmasa yapay zekadan haberi olmazmış


işini biliyorsun spielberg


Giancarlo Esposito ile birlikte The Hollywood Reporter’a konuşan Spike Lee, yapay zeka, Steven Spielberg ve sinemanın evrimine dair konuştu. Sizi direkt Spike Lee’nin açıklamasıyla başbaşa bırakalım çünkü hem keyifli hem de zihin açan şeyler söyledi.

“Yapay zeka, sinemadan daha büyük. Belki de müzikten de daha büyük. Bu noktada yıllar önce yapay zekayı kendi sinemasına katabilen dostum Steven Spielberg’i övmem ve hakkını teslim etmem lazım. Bir nevi yapay zekanın gücünün onun sayesinde keşfettik. Hatta 2001 yılında “A.I.” filmi çıkmadan önce böyle bir kelimenin, kavramın varlığından bile habersizdim. Her dönem tehlikeli ama bu zamanlar çok daha tehlikeli. Gerçek olanı değiştiremezsin. Bir insanın duygusallığını, ruhunu değiştiremezsiniz.  Steven’ın bir kristal küresi var. Buna eminim. Ne haber Steven? İşini biliyorsun.”

Ayrıca Spike Lee’nin kendi kariyerini, sanki bir başkasından bahseder gibi yer yer hiç de acımadan eleştirdiği ama bir o kadar da zihin açtığı bu söyleşisiyle denk gelmediyseniz, aracı biz olalım.Advertisement