Sónar Istanbul’u, bir festivalden daha fazlası yapan Sónar +D Istanbul’a hazır mıyız?

Sónar Istanbul’u, bir festivalden daha fazlası yapan Sónar +D Istanbul’a hazır mıyız?


yine sónar, bir daha sónar, hep sónar


26, 27, 28 Nisan’da, 8. kez İstanbul’da düzenlenecek Sónar Istanbul için geri sayımı bitirmek üzereyiz. 24 saat kaldı yahu. Barselona, Lizbon ve İstanbul edisyonlarıyla Avrupa’nın en önde gelen festivallerinden biri olan Sónar Istanbul, elektronik müzik dinleyicileri için dünyada cenneti vadediyor. Ama festival bununla sınırlı kalmıyor. Converse Türkiye, Sónar +D Istanbul’un ana sponsorluğunu üstlenip her katılımcıya büyük bir deneyimin parçası olma imkanı sunuyor. Genç sanatçı ve müzisyenlere destekleriyle öne çıkan Converse; SonarHall by Converse, SonarScreen by Converse, Lounge +D by Converse ve Space +D by Converse sahnelerinde teknolojiyi sanatla harmanlayarak eşsiz işler ortaya çıkarmayı planlıyor. Bunu yaparken de paneller ve workshop’lar, festivalin müzik tarafı kadar güçlü olacağının sinyalini veriyor.

Converse’in genç yetenekleri desteklemek için geliştirdiği All Star Programı; spor, sanat ve müzik gibi farklı alanlard yaratıcılığıyla parlayan isimleri akıl hocaları ve farklı projeler yapan meslektaşlarıyla bir araya getirerek gelişimlerine destek olmayı hedefliyor. Festivalde, All Star sanatçılarından Dilara Akbal ve Altın Tatlı’nın Ekmel Ertan‘ın danışmanlığında tasarladığı İç İçe Geçmiş Yankılar: Göç, Miselyum ve Metamorfoz eserinin sergilenmesiyle başlayacak etkinlik, All Star sanatçısı Jtamul’un, Sónar Istanbul sanatçılarından Latent Memories ile iş birliği yaparak SónarScreen by Converse’te canlı bir görsel & işitsel performansıyla devam edecek. Peki, bitti mi? Daha yeni başlıyoruz.

Yine Converse All Star kadrosundan Karakter, Sónar Istanbul sanatçısı Kerim Dündar ile birlikte SónarHall by Converse’te canlı bir görsel ve işitsel performans sunarak zihnimize dokunacak. Uğur Acil’in artırılmış gerçeklik (AR) teknolojisi kullanarak ürettiği bir diğer esere dansçı Gizem Seçkin eşlik edecek. Converse All Star sanatçılarından Fosil, bu performansı seslendiren kişi olacak.

Bahar geldi. İstanbul’da yaşayan müzikseverler için baharı, bahar yapan başlıca etkinliklerden Sónar Istanbul’un da zamanı, mevsimi geldi. 26-27-28 Nisan’da Zorlu PSM’de olmanızı ve birçok sahnede, birçok sanatçı tarafından gerçekleşecek performansları kaçırmamanızı öneririz. 2ManyDJs, Overmono, Sevdaliza, Adam Beyer, Joy Orbison ve çok daha fazlası ana sahnede hepimizi bekliyor. Harika bir işitsel, görsel deneyime, keşiflerle dolu üç güne ve yılın en özel festivallerinden birine hazırsanız, orada görüşmek üzere.

 Advertisement