SON EKLENENLER

Eyvallahı Olan Kadın Vokaller

DİLARA SAKPINAR

123’teki makam koltuğunda mutlu mesut vokalliğin delikanlılık kitabını yazmaya devam eden Dilara Sakpınar’a facebook fotoğraflarının nasıl 230942 like aldığını, Nublu’nun gecede kaç para kazandığını, bir flüdün kaç para olduğunu ve beş yıl sonra kendisini nerde gördüğünü soracaktık fakat son anda vazgeçtik. Dilara hanım kızımızın en sevdiği beş kadın vokal, rap şeklinde geliyor.

1477762_662466250482883_2046292756_n

  • 5 Meredith Monk Çünkü vokal tekniklerinin kapasitesini zorlayabiliyor ve sesini sadece "şarkı söylemek" ile sınırlandırmayıp, bir enstrüman olarak da kullanabildiğini gösteriyor.
  • 4 Ricky Lee Jones Çünkü bence en "samimi", olduğu gibi söyleyen bir kadın. Bir şeymiş gibi, birisiymiş gibi veya bir takım kalıplara kendini sokmadan sesini kullanışını, cover anlayışını seviyorum.
  • 3 Yukimi Negano Yukimi Nagano'nun genç nesilde kendine has bir tarz yakalayabilmiş olmasını, kurduğu cümlelerdeki kelimeleri müziğin içinde yerleştirişini ve normalde çok sevmediğim vibrato'yu muazzam kullanıp, beni vibrato’yla barıştırmış olmasını seviyorum.
  • 2 Joni Mitchell Güçlü melodi anlayışına, sesiyle oynayışına ve aynı zamanda müzisyenliğine hayran olduğum kadın.
  • 1 Sade Sade’nin kalınca, puslu sesiyle “içten” söylemesini seviyorum.

KOMİK BİR ŞEY VARSA HEP BERABER GÜLELİM

HEP BERABER GÜLELİM