fleabag’in seksi peder’i andrew scott, his dark materials’ın kadrosuna dahil oldu

fleabag’in seksi peder’i andrew scott, his dark materials’ın kadrosuna dahil oldu


iddialı kadroya bir isim daha


Fleabag’de canlandırdığı “seksi peder” karakteriyle internet dünyasını alt üst eden ve son olarak Black Mirror’ın vasat son sezonunda karşımıza çıkan Andrew Scott, BBC/HBO dizisi His Dark Materials’ın kadrosuna dahil oldu.

Logan filminde canlandırdığı Laura karakteriyle gözleri yaşlı bir şekilde izlediğimiz Dafne Keen’e X-Men serisinin Professor X’i James McAvoy’un eşlik ettiği dizi, Philip Pullman‘ın 20 yıllık üçlemesinden uyarlanıyor.

The Golden Compass ile 2007’de beyaz perdeye uyarlanmaya çalışılıp çok da başarılı bir sonuç elde edemeyen hikayenin dizi versiyonunda, başka bir dünyadan olan Lyra isimli geç kızın kayıp arkadaşını arama süreci, bir yandan da Dust isimli gizemli fenomeni anlama arayışına dönüşmesine ortak olacağız.

Dünyanın da aralarında yer aldığı farklı gezegenler arasında seyahat ederken Will ile tanışan Lyra’nın macera dolu yolculuğunu izleyeceğimiz His Dark Materials’ta McAvoy’u Lord Asriel olarak izleyeceğiz. The King’s Speech’le Oscar kazanan yönetmen Tom Hooper’ın ilk iki bölümünü yönettiği dizinin senaryosunu Skins, Shameless ve Netflix’te izleyeceğimiz Damien Chazelle dizisi The Eddy’nin yazarı Jack Thorne imzası taşıyor.

İddaalı başrol kadrosunun yanı sıra Ruth Wilson, Lin-Manuel Miranda, Anne-Marie Duff, Clarke Peters, Will Keen, Ian Gelder, Georgina Campbell ve James Cosmo’nun da yer aldığı His Dark Materials, 8 bölümlük ilk sezonuyla bu sonbaharda ekranlarda olacak. Diziden paylaşılan ilk fragmanı hemen burada.