doctor strange’in devam filmini sam raimi yönetecek

doctor strange’in devam filmini sam raimi yönetecek


raimi marvel’a geri dönüyor


Şubat ayının başında çıkan dedikodulara göre, kült korku filmi The Evil Dead’in yönetmeni Sam Raimi’nin, 2007 yapımı Tobey Maguire’lı Spider-Man 3 filmiyle veda ettiği Marvel evrenine geri döneceği konuşuluyordu. Bugün gelen bir habere göre yönetmenin projede yer alacağı resmi olarak doğrulandı. Raimi, Benedict Cumberbatch’li Doctor Strange’in devam filmi Doctor Strange in the Multiverse of Madness’ın yönetmen koltuğunda oturacak.

Çoğumuz için yeri ayrı olan ilk Spider-Man üçlemesinin yönetmeni Sam Raimi, yeni Doctor Strange filminde yaratıcı farklılıklar nedeniyle projeden ayrılan Scott Derrickson’ın yerini alacak. Yeni Doctor Strange filmi, The Evil Dead’in 2015 yılında Starz kanalında yayınlanan korku-komedi uyarlaması Ash vs Evil Dead’den beri herhangi bir yapımda yönetmen olarak adını göremediğimiz Raimi’nin uzun süre sonra yönetmenlik koltuğuna oturduğu ilk yapım olacak.

Doctor Strange in the Multiverse of Madness 5 Kasım 2021’de vizyona girecek. Filmin yapım aşamasının ne zaman başlayacağı şimdilik belirsiz.