zendaya ve john david washington’lı malcolm & marie’den ilk fragman

zendaya ve john david washington’lı malcolm & marie’den ilk fragman


5 şubat'ta netflix'te


HBO’nun son yıllardaki underrated işlerinden biri olan ve Zendaya’ya hayranlığımızı ikiye katlayan Euphoria‘nın yaratıcısı Sam Levinson’ın karantina sürecindeki sürpriz işlerinden biri olan Malcom & Marie’den fragman geldi.

Levinson, karantina sürecinde Euphoria’da birlikte çalıştığı Zendaya ve Christopher Nolan’ın Tenet filmiyle kendisini bol bol andığımız John David Washington ile alternatif bir Marriage Story hikayesi anlattığı Malcolm & Marie’nin haklarını 30 milyon dolar karşılığında Netflix’e satmıştı. Bu hareketin ardından filmi hemen ödül sezonu için iddialı bir konuma getirmek isteyen Netflix, ilk adım olarak filmin yayın tarihini 5 Şubat 2021 olarak belirlemişti. Böylece ödül sezonuna katılma hakkını kazanacak filmin senaryosu tam 6 günde yazılmış.

Euphoria’nın yeni sezon çekimlerinin ertelenmesinin ardından Zendaya’nın, Sam Levinson’ı arayıp karantina sürecinde yazıp yönetebileceği film fikrinden bahsetmesiyle ortaya çıkan film, dünyanın şu süreçte deneyimlediği bir dizi sosyal temayı da bünyesinde barındırıyor.

Yapımcılığını ise Sam Levinson, Zendaya, John David Washington ve Levinson’ın Euphoria’da birlikte çalıştığı Kevin Turen’ın birlikte üstlendiği ekipte Euphoria’nın görüntü yönetmeni olarak görev alan Marcell Rév de yer alıyor.

Marriage Story tarzında olduğu söylenen bu filmde bir yönetmen ve kız arkadaşı, bir filmin gala kutlamasından eve döner. Yönetmen, filmin eleştirmenlerin beğenisini kazanacağından ve finansal başarıyı çabucak yakalayacağından emin görünmektedir. Ancak gecenin devamında ilişkileriyle ilgili gerçekler, aniden su yüzüne çıkarak aralarındaki sevginin gücünü sınanır.