game of thrones spin-off’u house of the dragon’dan heyecan pompalayan bir fragman geldi

game of thrones spin-off’u house of the dragon’dan heyecan pompalayan bir fragman geldi


gel artık 2022


Final bölümüyle büyük tartışmalara konu olsa da ismini televizyon dünyasının kült yapımları arasına yazdıran Game of Thrones’un spin-off dizisi House of the Dragon’dan nihayet ilk fragman geldi.

Game of Thrones evreninde yaşananlardan 200 yıl öncesini konu alacak dizi, George R.R. Martin‘in Targaryen hanesinin tarihiyle ilgili kitabı Fire and Blood’a dayanıyor. Martin ve Ryan Condal tarafından yaratılan dizinin senaryosunu Sara Lee Hess kaleme alıyor. Game of Thrones’un en beğenilen bölümlerinin yönetmeni olan Miguel Sapochnik ise yine yeni dizinin ilk ve devam eden birkaç bölümünün yönetmen koltuğunda oturuyor.

Milly Alcock, Eve Best, Emily Carey, Paddy Considine, Olivia Cooke, Ryan Corr, Emma D’Arcy, Fabian Frankel, Jefferson Hall, David Horovitch, Rhys Ifans, Graham McTavish, Sonoya Mizuno, Matthew Needham, Bill Paterson ve The Crown dizisinden de tanıdığımız Matt Smith’in yer aldığı dizi, Game of Thrones’ta da olduğu gibi geniş bir oyuncu kadrosuna sahip.

Merakla beklediğimiz House of the Dragon, 2022 yılında izleyiciyle buluşacak. Lafı fazla uzatmadan fragman için aşağı alalım.