jonny greenwood’dan iki tekliyle jane campion’ın yeni filmine hazırlanıyoruz

jonny greenwood’dan iki tekliyle jane campion’ın yeni filmine hazırlanıyoruz


the power of the dog


Radiohead’in gitaristi, sinema dünyasının ise kompozisyonlarıyla aranan ismi Jonny Greenwood’u durdurabilene aşk olsun. Kristen Stewart’ın Prenses Diana’yı canlandıracağı Pablo Larraín imzalı Spencer’ın soundtrack albümüne de imza atan Jonny Greenwood’un Jane Campion’ın yeni filmi The Power of the Dog için hazırladığı soundtrack albümünden iki tekli birden geldi.

The Piano, Top of the Lake ve Bright Star gibi yapımlarla tanınan Jane Campion’ın Netflix’te yayınlanacak yeni filmi The Power of the Dog, şu sıralar sinema dünyasının merak ettiği filmler arasında. Benedict Cumberbatch, Kirsten Dunst, Jesse Plemons, Kodi Smit-McPhee, Thomasin McKenzie ve Frances Conroy’dan oluşan harika bir kadroya sahip filmin soundtrack tarafı bizi heyecanlandırdığı kadar Jane Campion’ı da heyecanlandırmış. Öyle ki, Campion, Jonny Greenwood hakkında şu sözleri söylemiş: “Bestecimiz Jonny Greenwood bir dahi. Başka söze gerek yok.”

Thomas Savage’ın romanından uyarlanan The Power of the Dog, birbirinden pek de haz etmeyen iki kardeşe odaklanıyor. Kardeşlerden George, dul ve çocuklu bir kadın olan Rose ile evlenip, Rose’u ve çocuğunu kardeşi Phil ile yaşadığı eve davet edince Phil, George ve Rose’un evliliğini dağıtmaya çalışıyor. Kavgalı kardeşlerden Phil’i Benedict Cumberbatch ve George’u Jesse Plemons canlandırırken Rose’a ise Kirsten Dunst hayat veriyor. Uyarlama senaryosu da Jane Campion tarafından kaleme alınan filmin Oscar sezonuna hızlı bir giriş yapması bekleniyor.

Jane Campion imzalı The Power of the Dog, 17 Kasım’da vizyona girdikten sonra 1 Aralık tarihinde Netflix’te yayınlanacak. Filmin Jonny Greenwood imzalı soundtrack albümü de 17 Kasım’da Spotify’da yerini alacak. 12 Kasım’da dinlemeye açılacak Spencer soundtrack albümüyle bir hafta içinde iki farklı Jonny Greenwood albümü dinleme şansı bulacağız. Bu iki albüm de yetmez diyorsanız; Greenwood, Paul Thomas Anderson’ın son filmi Licorice Pizza’nın da müziklerine el atıyor. Licorice Pizza soundtrack albümünün de birkaç ay içinde yayınlanması bekleniyor.

Lafı uzatmayalım… Jonny Greenwood imzalı The Power of the Dog soundtrack’inden yayınlanan West ve 25 Years isimli iki tekli, filmin fragmanıyla beraber hemen aşağıda.