game of thrones spin-off’u house of the dragon, 21 ağustos’ta başlıyor

game of thrones spin-off’u house of the dragon, 21 ağustos’ta başlıyor


westeros'a dönüş var


Game of Thrones’un televizyon dünyasında yarattığı etkinin çeyreğini bile yakalar mı bilemiyoruz ama biz House of the Dragon için acayip yükselmiş durumdayız. Sabırsızca beklediğimiz dizinin yayın tarihi nihayet açıklandı. Westeros’a yaklaşık beş ay sonra, 21 Ağustos tarihinde geri dönüyoruz.

Game of Thrones evreninde yaşananlardan 200 yıl öncesini konu alacak dizi, George R.R. Martin‘in Targaryen hanesinin tarihiyle ilgili kitabı Fire and Blood’a dayanıyor. Martin ve Ryan Condal tarafından yaratılan dizinin senaryosunu Sara Lee Hess kaleme alıyor. Game of Thrones’un en beğenilen bölümlerinin yönetmeni olan Miguel Sapochnik ise yine yeni dizinin ilk ve devam eden birkaç bölümünün yönetmen koltuğunda oturuyor.

Milly Alcock, Eve Best, Emily Carey, Paddy Considine, Olivia Cooke, Ryan Corr, Emma D’Arcy, Fabian Frankel, Jefferson Hall, David Horovitch, Rhys Ifans, Graham McTavish, Sonoya Mizuno, Matthew Needham, Bill Paterson ve The Crown dizisinden de tanıdığımız Matt Smith’in yer aldığı dizi, Game of Thrones’ta da olduğu gibi geniş bir oyuncu kadrosuna sahip.

Hemen yukarıdan izleyebileceğiniz tanıtım fragmanına ek olarak diziden yakın zamanda yepyeni bir fragman daha paylaşılmasını bekliyoruz. Yeni fragman gelene kadar aşağıdaki taze görsellere şöyle bir göz atalım.