yellowjackets’ın başrolü fallout yolcusu

yellowjackets’ın başrolü fallout yolcusu


ella purnell


HBO’nun The Last of Us uyarlaması bir taraftan, Paramount+’ın Halo’su diğer taraftan, Cate Blanchett’li Borderlands öbür taraftan, Netflix’in sahiplendiği BioShock beriki taraftan derken son birkaç sene içinde sinema ve televizyon dünyası adına hiç karşılaşmadığımız kadar oyun uyarlaması haberiyle karşılaştık. Diğer bir heyecan verici oyun uyarlaması haberi ise 2020 yılı içerisinde Amazon cephesinden gelmişti. Yapımına bu sene tam gaz devam edilen Fallout uyarlaması oyuncu kadrosundan ikinci ismi duyurdu.

Justified, The Shield ve The Hateful Eight gibi yapımlardan tanıdığımız Walton Goggins’in Fallout serisinde yer alacağını yakın zamanda öğrenmiştik. Dün gelen bir duyuru ile serinin ana karakterlerinden bir diğerini ise Showtime’ın yakın zamanda ses getiren dizilerinden Yellowjackets’teki performansıyla yıldızı parlayan Ella Purnell’in canlandıracağı açıklandı. Goggins’in dizide mutasyona uğramış insansı bir yaratığa hayat vereceği daha önce gelen bilgiler arasındayken Purnell’in rolüne dair şimdilik herhangi bir detay verilmemiş.

Oyun serisini hiç oynamamış ve “Nedir bu Fallout?” diye soranlar için özetleyelim: Atompunk teması ve retro-fütürizm öğelerinin iç içe geçtiği Fallout, nükleer savaş sonrası post apokaliptik bir ABD’de geçen bir rol yapma oyunu olarak biliniyor. Westworld’ün yaratıcıları Jonathan Nolan ve Lisa Joy’un yapımcılığında hayata geçirilecek Amazon uyarlaması da aynı post apokaliptik evreni ekranlara getirecek. Tomb Raider ve Captain Marvel gibi filmlerin senaryosuna katkıda bulunan Geneva Robertson-Dworet ve Silicon Valley, Portlandia ve The Office gibi dizilerin bazı bölümlerinde senarist olarak çalışan Graham Wagner ikilisi Fallout uyarlamasında showrunner olarak görev alacaklar.

Dizinin ilk bölümünün yönetmenliğini Jonathan Nolan üstlenecek. Yayın tarihi ise şimdilik belirsiz.