true detective’in dördüncü sezon kadrosuna yeni takviyeler

true detective’in dördüncü sezon kadrosuna yeni takviyeler


başrolde jodie foster


Üçüncü sezonuyla 2019’da ekranlara gelen HBO harikası True Detective’in yepyeni bir kreatif ekiple oluşturulmaya başlanan dördüncü sezonundan sıcak haberler gelmeye devam ediyor. Jodie Foster‘ı başrolde izleyeceğimiz yeni sezonun oyuncu kadrosu şekillenmeye başladı.

True Detective: Night Country ismiyle ekranlara gelecek yeni sezonda Dedektif Liz Danvers ve ortağı Evangeline Navarro, Alaska eyaletinde bir araştırma istasyonunda görevli altı adamın hiçbir iz bırakmadan ortadan kaybolmasını çözmeye çalışacak. Dizide Evangeline Navarro karakterine hayat verecek ve Foster ile karşılıklı rol alacak isimin 2021 yapımı Catch the Fair One filmi ile Hollywood’a atılan Kali Reis’in olacağı geçtiğimiz aylarda duyurulmuştu. Bugün kadroya eklendiği duyurulan isimler ise John Hawkes, Christopher Eccleston, Fiona Shaw, Finn Bennett ve Anna Lambe gibilerinden oluşuyor.

True Detective’in ilk üç sezonunda yaratıcı ve yazar olarak Nic Pizzolatto ve Cary Joji Fukunaga ikilisi görev almıştı. Dördüncü sezonda ise bu görevi 2017 yapımı Tigers Are Not Afraid ile Neil Gaiman, Guillermo del Toro ve Stephen King gibi yazar ve yönetmenlerden övgüler toplayan Issa López ve Moonlight, If Beale Street Could Talk ve The Underground Railroad gibi yapımların Oscar ödüllü yazar/yönetmeni Barry Jenkins üstlenecek.

True Detective: Night Country‘nin yapımına senenin ilerleyen aylarında İzlanda’da başlanacak. Yeni sezonun 2023 sonları veya 2024 başlarına doğru HBO ekranlarında izleyicilerle buluşması bekleniyor.