birdman yönetmeni iñárritu’nun yeni filmi bardo’dan bir fragman daha

birdman yönetmeni iñárritu’nun yeni filmi bardo’dan bir fragman daha


16 aralık'ta netflix'te


The Revenant, Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance) ve Babel gibi filmlerin Oscar ödüllü yönetmeni Alejandro G. Iñárritu’nun yedi yıl aradan sonra beyaz perdede gösterilecek ilk uzun metrajı Bardo (or False Chronicle of a Handful of Truths)’tan bir fragmanımız daha var.

Yıllar sonra ilk defa memleketi Meksika’da bir film çeken Iñárritu’nun yeni filmi Bardo’nun oyuncu kadrosunda yine yıllar sonra ilk defa herhangi bir Hollywood yıldızı bulunmuyor. Daniel Giménez Cacho, Griselda Siciliani, Eugenio Caballero ve Andrés Almeida gibi Meksikalı isimlerin bulunduğu film, meşhur bir Meksikalı gazeteci ve belgesel yapımcısının kimliğiyle, aile ilişkileriyle, anılarıyla ve ülkesinin geçmiş ve şimdiki gerçekliğiyle yüzleşmesini takip eden olayları konu alıyor.

Iñárritu‘nun en kişisel işi olarak bahsedilen mevzubahis filmin senaryosunda usta sinemacıya Birdman ve The Revenant’ta da beraber çalıştığı Nicolás Giacobone destek çıkmış. Filmin görüntü yönetmenliğini ise David Fincher’ın Se7en ve Panic Room filmlerinde adı geçen Darius Khondji üstlenmiş.

Bardo (or False Chronicle of a Handful of Truths), Kasım ayında seçili sinema salonlarında gösterime girmesinin ardından 16 Aralık tarihinde Netflix kütüphanesinde meraklılarıyla buluşacak. Filmin yeni fragmanı hemen aşağıda.Advertisement