DAMON ALBARN: SÜRPRİZ BİR GORILLAZ ALBÜMÜ YAPABİLİRİZ

DAMON ALBARN: SÜRPRİZ BİR GORILLAZ ALBÜMÜ YAPABİLİRİZ


Ağzın neler diyor Damon'cığım...


7 yıllık aranın ardından Humanz ile gönlümüzü fetheden Gorillaz’ın müzik kısmından sorumlu bakanı Damon Albarn sürpriz bir Gorillaz albümüyle ilgili umut dolu açıklamalarda bulundu.

“Yeni bir şeyler kaydedip yayınladıktan hemen sonra onları canlı olarak çalmaya bayılıyorum.” diye söze başlayan Damon Albarn sürpriz bir Gorillaz albümüyle kapımızı çalabileceğinin sinyallerini verdi. Q Magazine’e konuşan Albarn 2010’daki The Fall albümünde de yaptığımız gibi daha köşeli ve üstüne düşülmüş bir şey yerine daha spontane bir şey olmasını istiyorum. The Fall’dan daha derli toplu ama yine de spontane. Bence beni anladınız.” diyerek hali hazırda dünya turnesinde olan grubun, ilk boşlukta yeni bir albüm kaydetme ihtimali epey yüksek.

Gorillaz’ın zaman içinde sahne üstünde geçirdiği evrimden de bahseden Damon Albarn “Şu anki dünya turnesi bitince yeni bir canlı performans fikrini tartışıyoruz. Gorillaz ile daha fazla şey yapacaksak, tekrar yedi yıl beklemek istemiyoruz çünkü şu an bile biraz ilerledik. Heyecanlandık ama önce bu turnenin bitmesi gerek. Gelecekte neler olur bilemeyiz. Sahnede hologram karakterler dönemi artık bitti. O dönem grubun ilk dönemleri için uygundu ama şimdi zamanının dolduğunu hissediyoruz. Artık yeni şeyleri hayata geçirme zamanı.” diyerek okurken “Yürü bee!” diye bağırıp kıpır kıpır olmamıza sebep olan haberler paylaşan Damon Albarn’a ne kadar teşekkür etsek az. Rachid Taha’nın dediği gibi “Damon, my friend!…”

https://www.youtube.com/watch?v=2fRF9tSuK0k

 Advertisement