yeni wes anderson filmi the french dispatch, 24 temmuz’da vizyona girecek

yeni wes anderson filmi the french dispatch, 24 temmuz’da vizyona girecek


bekliyoruz


2018’de yayınlanan Isle of Dogs’dan beri yolunu gözlediğimiz Wes Anderson’ın yeni filmi The French Dispatch’in uzunluğu hakkında geçtiğimiz hafta kafa karıştıran haberlerle karşılaşmıştık. Filmin yapımcısı Searchlight Pictures geçtiğimiz hafta yaptığı resmi duyuru ile, “4 saat mi olacak?”, “İki kısımdan mı oluşacak?” gibi sorularımızı noktalamış ve filmin uzunluğunun 1 saat 45 dakika olacağı haberini vermişti. Bugün ise, yapım şirketi The French Dispatch’in vizyon tarihini ve tam özetini duyurdu, üstüne bir de şöyle bir poster yayınladı:

Benicio del Toro, Adrien Brody, Tilda Swinton, Frances McDormand, Timothée Chalamet, Lyna Khoudri, Jeffrey Wright, Mathieu Amalric, Stephen Park, Bill Murray, Owen Wilson ve Léa Seydoux gibi oyuncularla adeta yıldızlar geçidine sahip bir kadrosu olan The French Dispatch, 24 Temmuz’da vizyona girecek. Searchlight Pictures’ın yayınladığı resmi tam özete göre film, kurgusal bir 20. yüzyıl Fransız şehrinde geçecek ve The French Dispatch isimli Amerikan dergisinin son sayısı için biriktirdiği çeşitli hikayeleri anlatacak.

Bunların yanı sıra, Searchlight Pictures’ın yayınladığı posterden anladığımız kadarıyla Wes Anderson, senaryosunu da yazdığı filmin hikayesini önceki filmlerinde de birlikte çalıştığı ve aynı zamanda yakın arkadaşı olan üç isimle; Roman Coppola, Jason Schwartzman ve Hugo Guinness ile birlikte tasarlamış.

Senaryosu da 2020 içinde kitap halinde yayınlanacak olan The French Dispatch için fazlasıyla yükselmiş durumdayız. 24 Temmuz’u bekliyoruz.Advertisement