festivallerin festivali glastonbury, iptal olmaya yanaşmıyor

festivallerin festivali glastonbury, iptal olmaya yanaşmıyor


glastonbury vs. corona


Bildiğiniz üzere dünya gündemini fazlasıyla meşgul eden corona virüs sebebiyle birçok etkinlik iptal ya da ertelenme haberlerini bir bir duyurdu. Bu sene 50. yılını kutlamaya hazırlanan Glastonbury ise, iptal ihtimaline pek sıcak bakmıyor gibi.

View this post on Instagram

So, after much consideration given the current circumstances, and with the best of intentions, here is the first list of musical acts for Glastonbury 2020. ⁣⁣ ⁣⁣ As things stand we are still working hard to deliver our 50th anniversary Festival in June and we are very proud of the bill that we have put together over the last year or so. No one has a crystal ball to see exactly where we will all be 15 weeks from now, but we are keeping our fingers firmly crossed that it will be here at Worthy Farm for the greatest show on Earth!⁣⁣ ⁣⁣ As always this is just a taste of what is to come, we plan to announce many more artists and attractions, area by area, over the coming weeks leading up to the full line-up in May. ⁣⁣ In the meantime we post this with much love to all. ⁣⁣ ⁣⁣ (There’s also a non-circular version of the line-up – and full text list – on our website now) Artwork by Stanley Donwood

A post shared by Emily Eavis (@emily_eavis) on

Coachella ve Tomorrowland gibi akranları iptal haberlerini duyurmalarına rağmen, Haziran sonunda gerçekleşecek Glastonbury’nin organizatörlerinden Emily Eavis, Instagram hesabından yaptığı açıklama ile festivalin ikinci bir emre kadar devam edeceğini belirtti. Emily Eavis yaptığı açıklamada, “Hiçbirimizin geleceği gösteren bir kristal küresi olmadığına güre 15 hafta içinde ne olduğunu bilmemizin imkanı yok. Yine de dünyanın en muhteşem etkinliğinin her sene olduğu gibi bu sene de Worthy Farm’da gerçekleşmesi için umudumuzu kesmiyoruz.” sözlerini söyledi.

Line-up’ında Kendrick Lamar, Paul McCartney, Thom Yorke, Caribou, Angel Olsen, FKA twigs, Lana del Rey ve daha bir sürü muhteşem ismi barındıran festival, 15 hafta içinde bir değişiklik olmazsa 24-28 Haziran tarihleri arasında gerçekleşecek. Gündemin daha da kötüleşmemesini umuyor, festivale gidenlere de iyi eğlenceler diliyoruz.