festivallerin festivali glastonbury, iptal olmaya yanaşmıyor

festivallerin festivali glastonbury, iptal olmaya yanaşmıyor


glastonbury vs. corona


Bildiğiniz üzere dünya gündemini fazlasıyla meşgul eden corona virüs sebebiyle birçok etkinlik iptal ya da ertelenme haberlerini bir bir duyurdu. Bu sene 50. yılını kutlamaya hazırlanan Glastonbury ise, iptal ihtimaline pek sıcak bakmıyor gibi.

https://www.instagram.com/p/B9pPzKzJSLa/

Coachella ve Tomorrowland gibi akranları iptal haberlerini duyurmalarına rağmen, Haziran sonunda gerçekleşecek Glastonbury’nin organizatörlerinden Emily Eavis, Instagram hesabından yaptığı açıklama ile festivalin ikinci bir emre kadar devam edeceğini belirtti. Emily Eavis yaptığı açıklamada, “Hiçbirimizin geleceği gösteren bir kristal küresi olmadığına güre 15 hafta içinde ne olduğunu bilmemizin imkanı yok. Yine de dünyanın en muhteşem etkinliğinin her sene olduğu gibi bu sene de Worthy Farm’da gerçekleşmesi için umudumuzu kesmiyoruz.” sözlerini söyledi.

Line-up’ında Kendrick Lamar, Paul McCartney, Thom Yorke, Caribou, Angel Olsen, FKA twigs, Lana del Rey ve daha bir sürü muhteşem ismi barındıran festival, 15 hafta içinde bir değişiklik olmazsa 24-28 Haziran tarihleri arasında gerçekleşecek. Gündemin daha da kötüleşmemesini umuyor, festivale gidenlere de iyi eğlenceler diliyoruz.

https://www.youtube.com/watch?v=QJMNUM4i2nc