ridley scott’ın sürpriz bilim kurgu dizisi raised by wolves’tan ilk fragman

ridley scott’ın sürpriz bilim kurgu dizisi raised by wolves’tan ilk fragman


3 eylül'de başlıyor


Hollywood’un kült yönetmenlerinden Ridley Scott’ın aynı anda  uğraştığı onlarca projesinden biri olan bilim kurgu dizisi Raised by Wolves’tan ilk fragman yayınlandı.

Blade Runner, Alien, Thelma & Louise, Gladiator gibi kült kavramının Google görseller karşılığını veren filmlerin sahibi Ridley Scott‘ın yapımcısı ve yönetmeni olduğu bilim kurgu dizisi Raised by Wolves, Denis Villeneuve imzalı Prisoners filminin de senaristi olan Aaron Guzikowski‘nin yaratıcılığında hayata geçti. İlk duyurulduğunda bir TNT yapımı olarak açıklanan Raised by Wolves, insanların yeni adım attığı bir gezegende çocukları yetiştirmekle görevlendirilen iki android‘in hikayesini anlatıyor. Büyümekte olan koloniler ve din kavgaları nedeniyle bölünmenin eşiğine gelirken, bu android’ler insanların inançlarını kontrol etmenin beklediklerinden çok daha güç olduğunu fark edecekler.

Başrollerini Amanda Collin ve Abubakar Salim‘in paylaştığı dizide ikiliye Vikings dizisiyle tanıdığımız Travis Fimmel başta olmak üzere Winta McGrath, Niamh Algar, Matias Varela, Felix Jamieson, Ethan Hazzard, Jordan Loughran, Aasiya Shah ve Ivy Wong gibi isimler eşlik ediyor.

TNT üzerinden yayınlanacağı açıklanan ama daha sonra HBO Max’e transfer olan Ridley Scott’ın iki bölümünü yönettiği dizi, 3 Eylül’de HBO Max’te izleyici ile buluşacak. Buyrun fragmana

https://youtu.be/nAg6RTQEfeM