pixar’ın merakla beklenen filmi soul’dan yeni fragman

pixar’ın merakla beklenen filmi soul’dan yeni fragman


bu film çok iddialı


Hayatımıza Toy Story, Incredibles, Up, Wall-E, Nemo, Cars ve daha nice animasyon filmlerini kazandıran Pixar’ın; aşk, ölüm ve caz etrafında dolaştığı yeni animasyonu Soul’dan bir fragman daha yayınlandı.

Inside Out, Monsters Inc., Up gibi son yılların sevilen ve ödüllü yapımlarıyla tanıdığımız Oscar ödüllü Pete Docter ve Star Trek: Discovery dizisinin senaryosunu kaleme alan Kemp Powers ikilisinin yönetmen koltuğunda oturduğu yapımın seslendirme kadrosunda Tina Fey ve Jamie Foxx başrolde.

New York’un ünlü caz kulübü The Blue Note’ta sahneye çıkma hayalleri kuran müzik öğretmeni Joe Gardner’ın geçirdiği kazanın ardından ruhunun bedeninden ayrılıp çılgın bir yolculuğa yelken açma hikayesini konu alan Soul; “Bizi gerçekte biz yapan şeyler ne?” sorusu üzerinden aşk ve ölümü caz müzikle birleştiriyor.

CV’si en dolu animasyon şirketlerinden biri olmasına rağmen hakkında “Pixar’ın bugüne kadar yaptığı en iyi iş!” dedirtecek yorumları yapılan Soul’la ilgili en heyecan verici ama kafa karıştıran konulardan biri de filmin müziklerinin Trent Reznor ve Atticus Ross imzasını taşıması. İlk olarak vizyon tarihi 19 Haziran olarak açıklanan ama malum sebeplerden 20 Kasım’a ertelenen film, 25 Aralık’ta Disney+ üzerinden izleyiciyle buluşacak.