elisabeth moss, the godfather’ın yapım sürecini anlatacak projeye dahil oldu

elisabeth moss, the godfather’ın yapım sürecini anlatacak projeye dahil oldu


moss, eleanor coppola'ya hayat verecek


Rain Man, Wag the Good ve Good Morning, Vietnam gibi kült filmlerin arkasındaki isim Barry Levinson’ın sinemanın bir başka kült filmi The Godfather’ın çekim sürecini anlatacağı yeni filmini merakla bekliyoruz. Kadrosu ve anlatacağı konu ile merak uyandıran projeye bir isim daha katıldı.

Son olarak Harry Haft‘ın toplama kamplarından boks ringlerine uzanan hayat hikayesini anlatan filmi yöneten Levinson, isminin Francis and the Godfather olduğunu öğrendiğimiz projede Oscar Isaac ve Jake Gyllenhaal ile birlikte çalışacağını açıklamıştı. Oscar Isaac’in usta yönetmen Francis Ford Coppola‘ya, Jake Gyllenhaal’ın ise The Godfather serisinin yapımcılarından Robert Evans‘a hayat vereceği film, Mario Puzo’nun aynı isimli eserinin zorlu beyaz perde yolculuğuna odaklanacak.

Bugün film cephesinden gelen habere göre Mad Men’le adını geniş kitlelere duyuran, The Handmaid’s Tale dizisindeki performansıyla ödülleri toplayan Elisabeth Moss, Eleanor Coppola olarak projeye dahil oldu.

O dönemde 31 yaşında olan Francis Ford Coppola’nın filmini istediği şekilde hayata geçirmek için hem stüdyoyu hem de Robert Evans’ı ikna etme sürecini detaylı bir şekilde işleyecek film, hem dönemin Hollywood’u hem de sinema dünyasında merak ettiğimiz bu dev sürecin nasıl işlediğini anlatacak. Filmin çekimlerinin ne zaman başlayacağı şimdilik belirsizken The Godfather’da rol alan Robert Duvall, James Caan, John Cazale, Talia Shire, Diane Keaton gibi isimleri kimlerin canlandıracağı ise büyük merak konusu. Sofia Coppola’nın da “Ne konuyla ilgili olursa olsun Barry Levinson’ın çekeceği her film ilginç ve vakit ayırmaya değer olacaktır” şeklinde onayını alıp ilgisini çeken proje, yakın zamanda izleme ihtimalimiz olan en heyecan verici yapımlardan biri gibi gözüküyor.