alt-j’den yeni albüm haberiyle beraber bir tekliniz var

alt-j’den yeni albüm haberiyle beraber bir tekliniz var


u&me


Joe Newman, Thom Sonny Green ve Gus Unger-Hamilton üçlüsünün indie rock projesi Alt-J, dördüncü stüdyo albümüyle geri dönüyor. Alt-J, The Dream adındaki yeni albümünden ilk tekli U&ME’yi müzik videosuyla beraber yayınladı.

Son olarak 2017’de Relaxer’ı ve 2018’de Relaxer’a ince dokunuşlar yapan Reduxer’ı yayınlayan Alt-J’in yeni albümü The Dream, gerçek suç hikayelerinden, Hollywood yıldızlarının Los Angeles’taki uğrak yeri Chateau Marmont oteli ve Hollywood ile alakalı rivayetlerden esinlenmiş.

Yayınlanan ilk tekli U&ME’nin müzik videosunun yönetmenliğini Gus Unger-Hamilton’ın kardeşi Prosper Unger-Hamilton üstlenmiş. Grubun şimdiye kadarki en içten şarkısı olduğu belirtilen U&ME hakkında konuşan Gus Unger-Hamilton, şarkı için “En yakın arkadaşlarınızla beraber bir festivalde olmak, güzel ve beraber vakit geçirmekle alakalı bir şarkı.” sözlerini söylemiş.

Alt-J’in 12 şarkılık yeni albümü The Dream, 11 Şubat 2022 tarihinde yayınlanacak. Yakın zamanda daha fazla tekli haberinin geleceğini düşündüğümüz albümün ilk teklisi U&ME, müzik videosuyla beraber hemen aşağıda.

The Dream:

01 “Bane”
02 “U&ME”
03 “Hard Drive Gold”
04 “Happier When You’re Gone”
05 “The Actor”
06 “Get Better”
07 “Chicago”
08 “Philadelphia”
09 “Walk A Mile”
10 “Delta”
11 “Losing My Mind”
12 “Powders”