kristen stewart, ilk yönetmenlik deneyimi için oyuncu arayışında

kristen stewart, ilk yönetmenlik deneyimi için oyuncu arayışında


the chronology of water


Twilight serisi ile adını duyuran Kristen Stewart, son yıllarda yer aldığı yapımlarla kariyerini bambaşka bir noktaya evrilterek takdirleri toplamıştı. Pablo Larraín’ın son filmi Spencer’daki Prenses Diana rolüyle Oscar’a göz kırpan Stewart, bu sefer de kamera arkasına geçiyor.

Daha önce müzik dünyasından CHVRCHES ve Sage + The Saints gibi isimlerin müzik videolarıyla beraber birkaç kısa film için de yönetmen koltuğuna oturan Kristen Stewart’ın ilk uzun metraj deneyimi The Chronology of Water, yazar Lidia Yuknavitch’in aynı isimli anı kitabından uyarlanacak. Konuyla ilgili Variety’e röportaj veren Stewart, şu sıralar Lidia Yuknavitch’i canlandıracak bir oyuncu arayışında olduklarını belirtiyor. Filmde oyuncu olarak kendisinin de yer alıp almayacağı merak edilen sanatçı, bu soruyu şöyle cevaplıyor: “Hayır, bu filmde benim için bir rol yok. Lidia’yı canlandıracak oyuncuya bağlı olarak belki Lidia’nın ablası rolünde yer alabilirim ama hiç sanmıyorum.”

Kristen Stewart’ın uyarlama senaryosunu da kaleme alacağı The Chronology of Water, yazar Lidia Yuknavitch’in, Filistin’in işgalini sona erdirmesi için İsrail üzerindeki ekonomik ve siyasi baskıyı artırma çağrısında bulunan küresel Boykot, Tecrit ve Yaptırım hareketine dahil olmasına, kendisinin cinsel yönelimine ve bağımlılık sorunlarına odaklanacak.